">

Реєстрація

Вчена рада

23.05.2015

 День вишиванки єднає українців

Изображение 027Традицією Інституту природничих наук є святкування Дня українського одягу.
Тому викладачі та студенти інституту радо приєдналися до святкування всеукраїнського Дня  вишиванки, що  цього року відбувся 21 травня. Цей день студенти та викладачі провели в традиційному українському вбранні.

 

 DSC 0635Цей день студенти та викладачі провели в традиційному українському вбранні. В холі інституту було представлено вишивки викладачів, що представляли не тільки орнаменти різних регіонів України, а й витвори мистецтва. Найбільше вразила вишита робота доцента кафедри неорганічної та фізичної хімії Ольги Кузишин – копія картини Густава Клімта «Поцілунок». Увесь день був наповнений   квітучим духом нашої культури.

8wUa61-Js4gТакі заходи нагадують нам, що вишиванка – це не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й наша національна гордість.
У вишитих червоним та чорним орнаментах можна побачити скарбницю  вірувань, звичаїв, обрядів, стремлінь, інтелекту та, що найголовніше, душу українського народу.
Изображение 004Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до України.
DSC 0639Хоч українська вишивка на перший погляд не має великого значення в житті сучасної людини, вона віє на серце кожного з нас чаром рідної стихії і є живущим бальзамом, який сповнює нас споконвічною, могутньою силою українського народу.


 

 

 


 
English (United Kingdom)Ukrainian (CIS)


Корисні ресурси

  • Перекладач
  • ПНУ
  • Вконтакте

Опитування

Що є корисним для Вас на даному сайті