">

Реєстрація

Вчена рада

01.01.2015

feerverk 1920x1200   Здобутки кафедри біохімії та біотехнології за 2014 р.

                    Рік 2014 для кафедри біохімії та біотехнології був багатим на яскраві події і наукові здобутки:

Результатом наукових пошуків і спільної праці всього колективу кафедри у цьому році стало опублікування 22 статей, з них 4 в українських фахових виданнях і 18 – у високорейтингових міжнародних журналах (лінк)

Результати досліджень також були успішно репрезентовані на 6 наукових конференціях і опубліковані загалом у 20 тезах доповідей. Багато схвальних відгуків від наукової еліти, яку отримали наші учасники на конференціях, є визнанням як високого наукового рівня робіт, що виконуються на кафедрі, так і кваліфікованої підготовки молодих фахівців. Підтвердженням цього є нагороди наших молодих науковців.

 

Аспіранти Юркевич Ігор та Стрільбицька Ольга нагороджені дипломами за кращу усну та стендову доповіді, відповідно, на XII Міжнародній конференції студентів та молодих науковців «Шевченківська весна: науки про життя» (25-28 березня 2014 р., Київський національний університет імені Т. Шевченка).

 

Доповідь магістра Лилик МаріїEffectofalpha-ketoglutarate on pupation, feeding intensity and levels of some metabolites in larvae ofDrosophila melanogaster» визнана найкращою серед усних доповідей молодих дослідників на 4-ій Міжнародній конференції «Drosophilainexperimentalgeneticsandbiology” («Дрозофіла в експериментальній генетиці та біології», 6-10 жовтня 2014 р., Львівський національний університет імені І. Франка). (лінк)  

 

    Майже весь колектив кафедри був учасником ХІ Українського біохімічного з’їзду, який проводився 6-10 жовтня 2014 р. в м. Києві на базі Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка. Делегація з Івано-Франківська була найчисельнішою і найактивнішою. Активна участь делегатів нашої кафедри була високо оцінена не тільки науковцями з інших міст, а й компетентним журі. Аспірантка Богдана Гомза нагороджена дипломом за краще стендове повідомлення серед молодих дослідників у секції «Регуляція метаболічних процесів та клітинних функцій» та активну участь в роботіXIУкраїнського біохімічного конгресу. (лінк)

 

   У липні доцент Дмитро Господарьов взяв участь в одній з найпрестижніших конференцій - Європейській біоенергетичній конференції, яка цього року проходила у м. Лісабон (Португалія). Кошти за реєстрацію участі в конференції та проживання в Лісабоні були оплачені за рахунок гранту від Федерації європейських мікробіологічних товариств (FEMS Young Scientist Meeting Grant). На конференції Д. Господарьов представив результати своєї роботи, яка була виконана у співпраці з фінськими вченими. В конференції брали участь два лауреати Нобелівської премії - Гартмут Міхель та Джон Волкер.

 

    Вагомі наукові успіхи у вигляді публікацій у кращих українських і міжнародних журналах вдало доповнили закордонні стажування співробітників кафедри у провідних наукових лабораторіях Європи. Так, у рамках підписаної угоди про співробітництво старші лаборанти Галина Шмігель та Ольга Драганчук, провідний фахівець, к.б.н. Надія Мосійчук навесні та восени 2014 року пройшли стажування в лабораторії професора Стефана П’єжиновські у Лундському університеті (Швеція). Починаючи з 1 листопада 2013 року провідний фахівець Богдана Ровенко проходить стажування в університеті м. Хельсінки (Хельсінки, Фінляндія) у групі Вілле Хіетакангаса. Тут Богдана на моделі плодової мушки досліджує білки, залучені в регуляції обміну вуглеводів та жирів у людини у плодової мушки Drosophilamelanogaster (лінк). Наукове стажування на кафедрі зоології Стокгольмського університету (Швеція) проходить також завідувач навчально-наукової лабораторії кафедри, к.б.н. Ольга Кубрак, яка займається там вивченням діапаузи у плодової мушки. Завершив цього року наукове стажування в університеті м. Гайдерберг (Німеччина) к.б.н. Олег Лущак, який повернувся з великим багажем нових знань та практичних навичок роботи з плодовою мушкою, з якими він радо ділиться з нашими студентами та молодими науковцями. Фахівець І категорії Марія Щербій виграла річну стипендію СІМО для виконання виконання  досліджень у рамках наукової програми  з дослідження молекулярної неврології "Molecular Neurology Research Program" в університеті міста Гельсінки (Фінляндія). З листопада цього року М. Щербій проходить стажування у цьому університеті, зокрема вона займається вивченням генетичних механізмів захворювання Шарко-Марі-Тута" у складі дослідницької групи Dr. Tyynismaa.

 

 • Багатий цей рік був і на наукові нагороди та стипендії. Восени 2013 року аспіранту кафедри Ігорю Юркевичу була призначена річна академічна стипендія Кабінету Міністрів України для молодих вчених. Цього року стипендіатом Кабінету Міністрів України став завідувач навчально-наукової лабораторії, к.б.н. Олег Лущак. За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток освіти, науки і виховання студентської молоді та з нагоди Дня університету "Медаллю за заслуги перед Прикарпаття" нагороджено завідувача кафедри, доктора біологічних наук, професора Володимира Лущака. Нагрудний знак "Молодий вчений 2014 року" ПНУ отримав к.б.н. Олег Лущак. Професор Володимир Лущак став лауреатом премії голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради в номінації "Відомий науковець року". К.б.н. Олег Лущак обраний членом Європейського Фонду з дослідження діабету (European Foundation for the Study of Diabetes). К.б.н. Дмитру Господарьову, к.б.н Віктору Гусаку та к.б.н. Марії Байляк присуджено вчене звання доцента.  
 •  
 • Завідувач кафедри Володимир Лущак на листопад 2014 посідає 26 місце у загальному рейтингу найкращих науковців України та 10 місце у рейтингу науковців «Медицина та науки про життя» на основі оцінювання ефективності роботи науковців згідно наукометричної бази даних SciVerseScopus. Добрі показники мають і учні професора В. Лущака. Так у Рейтингу молодих учених України кандидати біологічних наук Олег Лущак і Ольга Кубрак посідають відповідно 9 і 35 місця. Олег Лущак також посідає 43 місце у загальному рейтингу науковців «Медицина та науки про життя». (лінк)
 •  
 • На кафедрі ефективно функціонує аспірантура, в якій на даний час навчається 5 аспірантів. Минулого року склад кафедри поповнився 4 аспірантами. Зі свіжими силами і прагненнями зробити відкриття до наукової роботи в кінці 2013 приступили Ольга Стрільбицька, Руслана Васильковська та Уляна Семанюк. Цього року в лави аспірантів успішно влилась також старший лаборант кафедри Надія Бурдилюк. Троє аспірантів завершили навчання та пройшли або готуються до попереднього захисту дисертації. Цього року також успішно завершила докторантуру за спеціальністю «біохімія» доцент кафедри, к.б.н. Галина Семчишин (лінк), передавши естафету докторанта доценту кафедри Марії Байляк.
 •  
 • Колективом кафедри цього року вдало проведені Друга Літня Карпатська Школа з біохімії «Дослідження вільнорадикальних процесів в живих організмах», в якій взяло участь 25 учасників з усієї України, та Друга осіння Школа юного біохіміка «Біомолекули живого організму» із 24 учасниками із різних шкіл області. З доповіддю на Другій Карпатській школі виступив професор Лундського університету Стефан П’єжиновські. У рамках Карпатської школи відбувся круглий стіл «Чи потрібна біохімія у сучасній Україні», де своїми думками поділились як керівництво університету, досвідчені науковці, так і ті, хто робить перші кроки на науковій ниві. Учасники обох шкіл отримали нові практичні навички, нові знання та надзвичайно позитивні враження від високого рівня організації, професійності лекторів та кураторів практичних курсів. Відмінній організації цих шкіл завдячуємо нашим молодим колегам викладачу кафедри, к.б.н. Олександрі Абрат та провідному фахівцю, к.б.н. Надії Мосійчук. (лінк)
 •  
 • З березня 2014 року при кафедрі функціонує Міжнародна біотехнологічна лабораторія МАН України, в якій школярі міста Івано-Франківська здобувають навички експериментальної наукової роботи та поглиблюють свої теоретичні знання. Кураторами наукових напрямків лабораторії є доценти, к.б.н. Дмитро Господарьов та к.б.н. Марія Байляк, яким допомагають аспіранти та студенти старших курсів. (лінк)
 •  
 • Займались співробітники кафедри і популяризацією науки, виступаючи на телебаченні і співпрацюючи з різними друкованими і електронними виданнями. Так, доцент кафедри Марія Байляк надрукувала у газеті «Дзеркало тижня» статтю «Чи потрібна біохімія у сучасній Україні» (лінк), а професор Володимир Лущак у цій же газеті надрукував статті «Вища школа: вчити від науки» (лінк), «Вітамін А захищає від туберкульозу» (лінк) та «Омолодження: і все-таки воно існує» (лінк). У березні 2014 року електронна агенція новин «Фіртка» проводила час з професором Володимиром Лущаком. (лінк)
 •  

Безумовно, наукова діяльність − це не тільки наукові пошуки чи експерименти, але й результати цих пошуків. Реальні наукові здобутки визначаються кількістю наукових публікацій та фаховим рівнем видань, у яких вони представлені, а також практичним застосуванням отриманих результатів. Ми маємо можливість гордо представити цьогорічні публікації у міжнародних виданнях та кращих фахових журналах України. Це підсумок роботи дружнього колективу-однодумців кафедри біохімії та біотехнології.

 

Здається, що ми згадали тільки маленьку частинку всього того, що відбулося протягом цього року. Ми цілий рік жили, працювали, думали, мріяли на кафедрі. Тут хвилювалися за експерименти і святкували радісні події, зустрічали гостей і самі збиралися в дорогу, обговорювали результати і просто дружньо бесідували в колі людей, таких різних і водночас подібних у своєму прагненні зробити у науці хоч маленьку часточку своїми руками.

РІК, ЩО НАСТУПАЄ… 2015

А це вже зовсім інша історія…. 

 

 
English (United Kingdom)Ukrainian (CIS)


Корисні ресурси

 • Перекладач
 • ПНУ
 • Вконтакте

Опитування

Що є корисним для Вас на даному сайті