">

Реєстрація

Вчена рада

Тренінг студентів кафедри лісознавства

С1туденти-лісівники четвертого курсу (група ЛГ-41) Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника 05-06 червня пройшли тренування з наближеного до природи лісівництва. Проводив його Юрій Шпарик доцент кафедри лісознавства, який отримав відповідний сертифікат в рамках міжнародного проекту «Безперервне навчання лісівників задля кращого ведення лісового господарства». 

 Мета тренінгу – отримання професійних теоретичних та практичних знань про наближене до природи лісівництво, а також набуття досвіду для подальшого поширення цих знань. Перший день тренування був присвячений теоретичній частині. Під час тренінгу студенти ознайомились з теоретичними підходами та практичним досвідом словацьких лісівників з впровадження наближеного до природи лісівництва. На підставі презентованих матеріалів (семи презентацій та роздаткових матеріалів) учасники відчули різницю між господарюванням наближеним до природного і традиційним, та порівняли переваги таких способів господарювання для природи, суспільства та економіки. (З презентаціями можна ознайомитись на сайті www.foresterslearning.eu).

2

 Наступного дня, під час польового семінару, що проводивсяна обєктах ДП «Солотвинське лісове господарство», учасники на прикладі спеціально закладених демонстраційних пробних площ ознайомились з методами відводу дерев в рубку в ялиново-ялицево-буковому насадженні з домішками інших порід для забезпечення високої його товарності та для сприяння природному відновленню.

3

На заключному етапі тренування студенти самостійно провели планування заходів з наближеного до природи лісівництва і рішення приймалися зовсім не легко.

4

Достатньо важкими були і самі умови проведення тренування. Але все закінчилося успішно: студенти отримали нові навики, які пригодяться їм в практичній діяльності; вчителі отримали задоволення від навчальної діяльності та перебування в лісі; менеджери проекту виконали одне з його завдань; лісове господарство стало напевне трохи кращим.

5

Тренінг фінасувався за рахунок коштів однієї з програм Євросоюзу.

 

 
English (United Kingdom)Ukrainian (CIS)


Корисні ресурси

  • Перекладач
  • ПНУ
  • Вконтакте

Опитування

Що є корисним для Вас на даному сайті