">

Реєстрація

Вчена рада

22.06.2015

БезымянныйНа запрошення ректора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника професора Ігора Цепенди і завідувача кафедри біохімії та біотехнології цього ж університету професора Володимира Лущака з 16 до 22 серпня 2015 року університет відвідає Кеннет Сторі, професор Карлетонського університету міста Отава, Канада. У вівторок 18 серпня 2015 року об 11:00 професор Сторі прочитає лекцію на тему “Адаптації живих організмів до глобальних змін клімату”. Лекція відбудеться за адресою: вул. Галицька, 201, кафедра біохімії та біотехнології, Інститут природничих наук, аудиторія 617 (6й поверх), м. Івано-Франківськ. Запрошуються всі, хто бажає ознайомитися з сучасними досягненнями науки. Лекція супроводжуватиметься коротким перекладом з англійської на українську мову.  
Вхід вільний.


КОРОТКА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ГОСТЯ

Кеннет Сторі (Kenneth Storey) – канадський біохімік і фізіолог, професор біохімії Карлетонського університету міста Отава, член Королевського товариства Канади. Відомий своїми роботами в галузі біохімії адаптацій, багатьма науковими книжками, зокрема «Environmental stress and gene regulation» (Стрес, спричинений довкіллям, і регуляція генів, 1999), «Functional metabolism: regulation and adaptation» (Функціональний метаболізм: регуляція та адаптація, 2004) та «Temperature adaptation in a changing climate» (Адаптація до температури за зміни клімату, 2012), науково-популярними статтями з адаптації тварин та документальними серіями на каналі Discovery. Основними темами робіт є молекулярні механізми зимової та літньої сплячки тварин, адаптація тварин до низьких температур, низької вологості та нестачі кисню. За роботи з молекулярних механізмів холодової адаптації та зимової сплячки земноводних Кеннет Сторі відомий як «експерт з заморожених жаб» (frozen frog expert). За інформацією Інституту наукової інформації (Нью-Йорк, США) професор Сторі з 2004 року входить до 1% найбільш цитованих вчених світу з усіх дисциплін. Професор Сторі є членом редакційних колегій низки журналів з порівняльної фізіології, а також нагороджений багатьма відзнаками за плідну наукову діяльність.
Професор Сторі віддавна співпрацює з кафедрою біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету і разом з професором Лущаком є співавтором 40 публікацій, які стосуються адаптації організмів до дії токсикантів і несприятливих чинників довкілля.

Інформація із сайтів: https://en.wikipedia.org/wiki/Kenneth_B._Storey (англ.),
http://http-server.carleton.ca/~kbstorey/ (англ.), http://www.pbs.org/safarchive/3_ask/archive/bio/74_kstorey_bio.html (англ.), http://www.outdoors.ru/round/90/r90-6.php (рос.)

 
English (United Kingdom)Ukrainian (CIS)


Корисні ресурси

  • Перекладач
  • ПНУ
  • Вконтакте

Опитування

Що є корисним для Вас на даному сайті