">

Реєстрація

Вчена рада

09.10.2015

 Інвентаризація букового пралісу Українських Карпат

erwrwrВже четверта інвентаризація букового пралісу Українських Карпат відбулася в рамках проекту «Наукові дослідження та контроль ефективності європейських лісових резерватів» та згідно договору про співпрацю між Інститутом природничих наук і Швейцарським федеральним науково-дослідним інститутом лісу, снігу та ландшафту.

 

 

ghjgjjgjgДоценти Шпарик Ю.С., Вітер Р.М. і Шпарик В.Ю. пройшли польовий тренінг на постійній дослідній ділянці площею 10 гектарів в Угольському відділенні Карпатського біосферного заповідника і освоїли новітні методи інвентаризації лісів, зокрема використання польового комп’ютера та відповідного програмного забезпечення.

 

 

gfhfghfhПраліси – це унікальні лісові екосистеми, які не мають слідів антропогенного втручання в розвиток всіх її складових. Вони є еталонами сталого функціонування лісів в конкретних лісорослинних умовах, а їх вивчення дасть можливість підвищити стійкість господарських лісів. Постійна проба в Угольському відділенні була закладена в 1999 році і кожні 5 років науковці вивчають на ній зміни пралісу в розрізі деревостану, мертвої лежачої деревини, при­род­ного відновлення, різноманіття трав та комах.

 

 

 
English (United Kingdom)Ukrainian (CIS)


Корисні ресурси

  • Перекладач
  • ПНУ
  • Вконтакте

Опитування

Що є корисним для Вас на даному сайті